[:ru]Ученые спрогнозировали чемпионат мира по футболу. Уже ясно, кто выиграет[:ua]Вчені спрогнозували чемпіонат світу з футболу. Вже ясно, хто виграє[:]

Дослідники використовували для розрахунків дані букмекерських компаній і визначили шанси на перемогу кожної зі збірних.

[:ru]

Австралийские математики  Ахим Цайлайс, Кристоф Лейтнер и Курт Хорник из Инсбурского университета пришли к выводу, что одним из наиболее надежных методов определения потенциальных победителей чемпионата являются данные букмекерских контор, в которых учитываются огромное количество факторов, которые влияют на результаты той или иной команды. Поэтому исследование строилось на информации из 26 международных букмекерских компаний.

По их рассчетам, сборная Бразилии имеет огромные шансы на победу и чемпионский титул в этом году (вероятность выигрыша 16,6%). На втором месте – Германия (15,8%), далее идут Испания (12,5%) и Франция (12,1%).

Используя собственную модель, австралийские математики ранее точно предвидели, что на Чемпионате мира 2010 года и Евро-2012 победит сборная Испании. а перед Чемпионатом 2014 года верно отметили трех из четырех полуфиналистов.

Однако ученые отмечают, что предложенные ими данные носят исключительно вероятный характер. И не советуют никому использовать их для того, чтобы ставить на Бразилию все свои деньги.

[:ua]

Австрійські математики Ахім Цайлайс, Крістоф Лейтнер і Курт Хорнік з Інсбрукського університету прийшли до висновку, що одним з найбільш надійних методів визначення потенційних переможців чемпіонату є саме дані букмекерських контор, в яких враховується величезна кількість факторів, що впливають на результати тієї чи іншої команди. Тому дослідження вчених ґрунтувалося на інформації з 26 міжнародних букмекерських компаній.

За їхніми розрахунками, збірна Бразилії має найвищі шанси на перемогу та чемпіонський титул в цьому році (імовірність виграшу 16,6%). На другому місці – Німеччина (15,8%), далі йдуть Іспанія (12,5%) і Франція (12,1%).

Використовуючи власну модель, австрійські математики раніше точно передбачили, що на Чемпіонаті світу 2010 року та Євро-2012 переможе збірна Іспанії, а перед Чемпіонатом 2014 року вірно визначили трьох з чотирьох півфіналістів.

Однак вчені відзначають, що запропоновані ними дані носять виключно імовірнісний характер. І не радять нікому використовувати їх для того, щоб ставити на Бразилію всі свої гроші.

[:]