Вчені довели: мозок людини може передбачати майбутні події

Людський мозок майже завжди знає, чим закінчиться голосування чи крах ринку. Але ми просто не встигаємо усвідомити цю інформацію.

Такий висновок зробили вченні Стенфордського університету, Брайан Кнутсон та його команда, – пише New Scientist. У дослідженні брали участь 30 охочих. Приміром, їх питали, які з певних 36 проектів на сайті Kickstarter наберуть достатню кількість коштів для реалізації власних планів. Під час прийняття рішення мозок добровольців сканувався.

Через декілька тижнів набрати необхідну кількість грошей вдалося лише 18 проектам. Тепер, отримавши результати, вчені вивчили реакцію мозку на кожну кампанію. Виявилося, що на «виграшні» 18 проектів активно реагувала зона, що зветься прилеглим ядром. Вона безпомилково визначала успішні кампанії та ніяк не реагувала на проекти, яким пощастило менше. Але це не співпадало з відповідями, які давали волонтери. Правильна назва була вказана лише у 52,9% випадків.

Вчені пояснюють таку різницю тим, що активність у зоні прилеглого ядра відбувалася лише, коли добровольці починали аналізувати проекти, а потім зникала. Дослідники припускають, що саме тому на остаточну відповідь вплинуло багато інших факторів. В результаті не всі усвідомлювали, що насправді знають, які ж саме проекти будуть виграшними.