Вбивство колишнього керівника “Інтера”: зменшено заставу підозрюваному

Таке рішення ухвалила суддя Ірина Козак.

Києво-Святошинський райсуд у вівторок, 30 листопада, продовжив арешт колишньому міністру закордонних справ Леоніду Кожарі, зменшивши суму застави з 7 до 2,4 мільйона гривень. Про це повідомляє kyiinfo з покликанням на Watchers Media.

Ексміністра закордонних справ Леоніда Кожару обвинувачують у вбивстві, тобто умисному протиправному заподіянні смерті іншій людині (ч.1 ст. 115 ККУ). Санкція даної статті передбачає позбавлення волі на строк від 7 до 15 років.

Загиблий- Сергій Старицький – колишній керівник телеканалу “Інтер”, гендиректора телекомпанії “Тоніс” та один із власників рекламного холдингу Atlantic group Сергій Старицький.

Прокурор на слуханні просив продовжити термін арешту Кожарі ще на два місяці без альтернативи застави.

Фото: Герман Крігер

“На даний час наявні ризики переховування від суду. Кожара обвинувачується у вчиненні особливо тяжкого злочину. Наявний також ризик незаконного впливу на потерпілих та експертів. Кожара також вчиняв дії, направлені на приховування злочину. Він намагався інсценувати самогубство Старицького. Прошу продовжити запобіжний захід Кожарі у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб”, – сказав прокурор.

Слідство вважає, що Кожара “вчинив дії на приховування злочину з метою уникнення кримінальної відповідальності та введення в оману органу досудового розслідування інсценуванням самогубства Старицького”.

Представники потерпілих підтримали прокурора і просили продовжити арешт обвинуваченому без альтернативи застави.

Натомість захисник Кожари просив зменшити розмір застави з 7 мільйонів до суми, яку родина зможе внести, відповідно до матеріальних статків родини.

“В умовах тримання під вартою критично погіршився стан здоров’я мого підзахисного”, – додав він.

Адвокат поскаржився, що нещодавно Кожара вакцинувався від коронавірусу і йому “в будь-який момент може стати погано”. Обвинувачений підтвердив, що погано почувається.

“Я не можу, як годувальник сім’ї, надати допомогу своїй матері. У мого тестя також є проблеми. Я не можу допомогти. Я переживаю, що мої рідні не зможуть самостійно навіть сплачувати комунальні послуги”, – сказав він у суді.

Зрештою, суд вирішив зменшити розмір застави для Кожари.

“Суд ухвалив клопотання захисника задовольнити частково та клопотання прокурора задовольнити частково. Продовжити Леоніду Кожарі термін тримання в СІЗО на 60 діб. Визначити заставу у розмірі 2 мільйонів 400 тисяч гривень”, – ухвалила суддя.

На Кожару у разі внесення застави і виходу з-під варти будуть покладені наступні обов’язки:

  • прибувати до суду за першою вимогою;
  • повідомляти прокурора про зміну місця проживання та роботи;
  • утримуватись від спілкування з потерпілими та свідками;
  • носити електронний засіб контролю.

За версією слідства, у лютому 2020 року Кожара, його дружина і потерпілий вживали алкогольні напої. Між чоловіками виник конфлікт, який переріс у бійку. Фігурант провадження взяв пістолет і завдав потерпілому удар в потилицю, після чого вистрілив йому в голову, від чого останній помер на місці.

Сам Кожара свою вину у вбивстві заперечує, а його дружина Марина Козерод подавала до суду заяву, в якій стверджувала про свою причетність до загибелі Старицького, формулюючи однак подію як казус (невинувате заподіяння шкоди).

Спочатку поліція розслідувала факт самогубства, однак, згодом смерть бізнесмена кваліфікували як умисне вбивство.

Кожару затримали 25 березня, згодом його заарештували з правом внесення 14 мільйонів гривень застави.

У липні 2021 року Києво-Святошинський суд зменшив розмір застави Леоніду Кожарі з 14 до 7 мільйонів гривень.

Зазначимо, Київська обласна прокуратура ще у грудні 2020 року скерувала до суду обвинувальний акт у справі відносно ексміністра закордонних справ Леоніда Кожари за фактом умисного вбивства.

Читайте нас у telegram