ВАШ РАХУНОК В БАНКУ ТЕПЕР МОЖЕ БАЧИТИ КОЖЕН “МЄНТ”

Державні органи, визначені в пунктах 3, 3-1 та 3-2 частини першої статті 62 Закону України "Про банки і банківську діяльність" можуть отримати на письмовий запит без рішення суду доступ до інформації про операції за рахунками осіб, включаючи інформацію про контрагентів, навіть, якщо їх рахунки відкриті в інших банках.

“Національний банк привів у відповідність до вимог законодавства України порядок розкриття банківської таємниці”, – таке безневинне повідомлення з’явилось на офіційному сайті НБУ. Однак, враховуючи які кадри нині працюють в поліції та СБУ малому бізнесу варто задуматись і серйозно. Це не страшилка. Про що мова? Дивимось далі…

Національний банк привів порядок розкриття банківської таємниці відповідно до норм Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів”.

Цим Законом, ухваленим Верховною Радою 31 жовтня 2019 року, були внесені зміни, зокрема, до статті 62 Закону України “Про банки і банківську діяльність”, що передбачають спрощення порядку розкриття банками інформації, яка містить банківську таємницю. Державні органи, визначені в пунктах 3, 3-1 та 3-2 частини першої статті 62 Закону України “Про банки і банківську діяльність” можуть отримати на письмовий запит без рішення суду доступ до інформації про операції за рахунками осіб, включаючи інформацію про контрагентів, навіть, якщо їх рахунки відкриті в інших банках.

Це, звісно, все заради “боротьби з корупцією” і все це велика “перемога” і зради тут немає, але… Знаючи скільки спецслужб кошмарять малий та середній бізнес, скільки поліцейських охочі вам підкинути нарізні набої, наркотики чи будь-що інше заради шантажу, тепер варто поміркувати як будете доводити свої вкладення (навіть не значні), якщо раптом зустрінетесь зі порушеннями в податковій. До речі, вони теж будуть не проти вам поставити ряд питань.