Вакциновані матимуть привілеї під час чергового карантину

Зараз МОЗ разом із іншими міністерствами опрацьовує зміни до карантинних норм. Відомо, що вакциноване населення матиме певні привілеї.

Більшість обмежень на жовтому та червоному рівнях епіднебезпеки не будуть застосовуватися для вакцинованих осіб. Про це сьогодні під час засідання Уряду розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За його словами, на цей час епідситуація відзначається перевищенням індикатора позитивних тестів та тенденцією до збільшення госпіталізацій. Однак загалом ситуація поки не є критичною.

“Більшість обмежень, які передбачено в жовтому та червоному рівнях епіднебезпеки, не будуть застосовуватися у разі, якщо будуть вакциновані колективи або відвідувачі цих закладів, або різних сфер економіки. При цьому для жовтого рівня буде достатньо однієї дози вакцини, а вже для червоного рівня потрібен буде повний курс щеплення”, – говорить міністр.

Ляшко поінформував, що ці зміни також будуть обговорюватися на комісії ТЕБ та НС, яка розгляне питання жовтого рівня епіднебезпеки по всій країні. За його словами, зміни набудуть чинності через 7 днів з моменту їх розгляду на засіданні уряду.

“До того часу всі, зокрема заклади освіти, продовжують працювати за правилами зеленого рівня, тобто попри кількість вакцинованих педпрацівників”, – додав міністр.

Зараз спостерігається збільшення захворюваності серед тих, хто невакцинований, – було наголошено на засіданні.

Інформацію та фото – Укрінформ