ВАКС призначив ексзаступнику Труханова заставу в 3,8 мільйона

Разом із іншими 15 особами чиновника підозрюють у ймовірному завданні шкоди територіальній громаді міста Одеси через відчуження земельних ділянок.

Вищий антикорупційний суд призначив колишньому заступнику міського голови Одеси запобіжний захід у вигляді застави розміром 3 мільйони 806 тисяч 400 гривень. Про це повідомляє Вищий антикорупційний суд.

“28 жовтня, слідчий суддя Вищого антикорупційного суду частково задовольнила клопотання детектива Національного антикорупційного бюро України та застосувала до колишнього заступника міського голови Одеси запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 3 млн 806 тис. 400 грн”, – йдеться у повідомленні.

Ексзаступника міського голови підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією; зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Також суд поклав на підозрюваного низку процесуальних обов’язків. Зокрема, до 5 грудня колишній заступник мера зобов’язаний:

  • прибувати на першу вимогу до детективів Національного антикорупційного бюро України, які здійснюють досудове розслідування в цьому кримінальному провадженні, прокурора, суду;
  • без дозволу детектива, прокурора або суду не залишати населений пункт, у якому він проживає (місто Одеса);
  • повідомляти детективів НАБУ, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;
  • утримуватися від спілкування з особами, зазначеними в ухвалі суду та від відвідування будь-яких приміщень, зазначених в ухвалі;
  • здати на зберігання детективам НАБУ свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України та в’їзд в Україну.

Як відомо, генеральний прокурор Ірина Венедіктова підписала повідомлення про підозру міському голові Одеси Геннадію Труханову та низці посадовців міста в межах розслідування кримінального провадження щодо схем із незаконного заволодіння земельними ділянками в Одесі під виглядом оренди.

Згодом стало відомо, що у справі фігурують 16 осіб, а розмір збитків, завданих ними бюджету, сягає 689 мільйонів гривень.

Підписуйтесь на наш канал telegram