В Україну прибула польська альтернатива дронам-камікадзе Switchblades

Учора OSINT-спеціаліст Арслон Ксудосі виклав у Твіттер світлини польського дрону-камікадзе Warmate, який почали використовувати бійці ЗСУ.

Підписуйтесь на нас у telegram

Боєприпаси Warmate створені польською компанією WB Electronics і з осені 2017 р. стоять на озброєнні Збройних сил і Територіальної оборони Польщі.

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на OSINT-спеціаліста.

У 2017 році WB Electronics підписала контракт з ПрАТ «Чернігівський завод радіоприладів» («ЧеЗаРа»), за яким українська сторона на замовлення Міністерства оборони створила безпілотний авіакомплекс «Сокіл», який складається з комплексу керування та дронів Warmate розташованих на шасі декількох бронеавтомобілів «Варта». На жаль, у зв’язку з затримкою у випробуванні «Варта» до кінця 2021 р., випробування усього комплексу «Сокіл» так і не відбулося.

Warmate – це невеличкий дрон, який запускається з пневматичної катапульти й несе фугасну, кумулятивну або термобаричну боєголовку вагою до 1 кг. Дрон атакує у пікіруванні з висоти 150-300 м, що дозволяє уражати техніку зверху, в найменш захищену частину. Боєголовки Warmate недостатньо для ураження танків, хоч кумулятивний потік за даними Defence.pl і пропалює до 220 мм броні. Основні мішені для цього дрона – штабні машини, РЛС, ЗРК, РСЗО та інші важливі та легко-броньовані об’єкти. Warmate застосовується разом з БПЛА FlyEye, який надає оператору розвідувальні дані.

За параметрами Warmate займає проміжне положення між американськими дронами-камікадзе AeroVironment Switchblades 300 та Switchblades 600. Але у WB Electronics є і більш потужна версія БПЛА – Warmate 2, яка запускається з катапульти, змонтованої на автомобілі, оснащена тепловізором, має автоматичну систему захвату цілі, автоматичну навігацію по маршрутним точкам, ну і головне, більшу злітну масу, час польоту і більш потужну боєголовку (до 5 кг), яка здатна впоратися і з танком.

На відміну від молодшого брата, БПЛА Warmate 2 поки що не помічені в Україні. Сподіваємось, що лише поки. У будь-якому разі бажаємо нашим захисникам вдалого полювання на орків.