В УКРАЇНУ ПЕРЕДАЛИ АВТЕНТИЧНУ КОПІЮ БРЕСТ-ЛИТОВСЬКОГО МИРНОГО ДОГОВОРУ

Факсимільна автентична копія, знята з оригіналу Брест-Литовського мирного договору, який був віднайдений в Османському архіві в Стамбулі та оформлений відповідно до оригіналу, була передана в Україну.

Брест-Литовський мирний договір від 27 січня (9 лютого) 1918 р. – мирна угода між Українською Народною Республікою з одного боку та Німеччиною, Австро-Угорщиною, Туреччиною і Болгарією з іншого, підписана у Бресті (Брест-Литовську). Укладення цієї угоди означало фактичне визнання УНР як незалежної держави – сторони-підписанта. В Українських архівах цей документ не зберігся.

Як повідомляє власкор Укрінформу, документ до України прибуде з Туреччини, його привезе Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

«Ми по всьому світу будемо шукати історичні документи і артефакти, які показуватимуть тяглість нашої держаної традиції і тяглість нашої дипломатії, тому що це дуже важливо для побудови держави і для побудови нашої ідентичності», – заявив Дмитро Кулеба.

Передаючи документ Надзвичайний та Повноважний Посол України в Турецькій Республіці Андрій Сибіга відзначив, –  «Це чудове відкриття в Османському архіві дозволило відновити сторінку історії, що тісно пов’язана з українським державотворенням. Приємно, що ця частинка історії, духу й атмосфери буде нині в Україні».

Важливий документ зберігатиметься в музеї Міністерства закордонних справ України.

Фото: Укрінформ