В Україні запустили Віртуальний музей російської агресії

Це перший в Україні ресурс про ключові події та злочини, скоєні під час окупації Російською Федерацією територій України - Криму та частин Донецької та Луганської областей.

19 жовтня відбулась офіційна презентація інтернет-порталу “Віртуальний музей російської агресії”. Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

“Російська агресія проти України, що триває вже восьмий рік, заслуговує на те, щоб про неї знав увесь світ, щоб про неї пам’ятали наші діти та онуки. Це вже – наша інколи скорботна, інколи переможна історія. Злочини РФ проти України мають бути зібрані, класифіковані. Їм має бути надана відповідна не лише карна, а й історична відповідальність”, – сказав Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики.

Цей проєкт наочно ілюструє факти порушень Росією територіальної цілісності України та детально знайомить з 20 кейсами, пов’язаними з окупацією Криму. Надалі ресурс буде наповнюватися фактами про розв’язання Російською Федерацією війни на Сході України.

“Ми прагнули, щоб матеріали представлені на порталі розповідали правду про долі людей, про події тимчасової окупації, дали чесний, а разом із тим максимально повний погляд на ситуацію в Криму й потім на Донбасі. Сподіваюся, що не далекий той час, коли ми говоритимемо не про віртуальний, а про цілком реальний музей у місті Сімферополь, де українські школярі, іноземні туристи та всі охочі зможуть прийти і дізнатися про тимчасову російську окупацію як про історію давно минулих днів. Принаймні маємо все для цього зробити”, – зазначив Антон Дробович, Голова Українського інституту національної пам’яті.

Інтернет-портал містить достовірну, об’єктивну інформацію українською та англійською мовами. Вона базується на даних, підтверджених офіційними українськими та міжнародними організаціями. На порталі можна ознайомитись зі свідченнями очевидців, архівними джерелами, інформацією ЗМІ, рішеннями та резолюціями міжнародних організацій, фото й відеоматеріалами. Фактично, поява музею спростить роботу в частині доказової бази щодо анексії Криму.

Підписуйтесь на наш канал telegram