В Україні запустили чат-бота для заповнення е-декларацій

Чат-бот на ім’я Тарас допомагатиме чиновникам заповнювати е-декларації. В Україні громадська організація "Антикорупційний штаб" запустила чат-бота, який допоможе чиновникам заповнити е-декларації. Бота назвали Держслужбовець Тарас.

“За рік загальна кількість декларацій, що потрапили у робочий моніторинг нашої організації перевищила одну тисячу і дуже багато з них містять дрібні помилки, які формально є порушенням вимог до заповнення електронних декларацій, але імовірніше, що це банальна неуважність або нерозуміння закону”, — зазначив аналітик ГО «Антикорупційний штаб» Антон Марчук.

За даними організації, рік тому, під час першої хвилі декларування свої електронні декларації подали більше 100 000 посадовців, від Президента України і народних депутатів до суддів і прокурорів. Чат-бот створений для того, щоб спростити процес подачі декларацій, оптимізувати час їх заповнення, а також зменшити кількість помилок у документі.

“На сьогодні кількість декларантів зросла в порівнянні з першою хвилею до 700 тис. людей. Ми впевнені, що кожен українець має друзів та знайомих, яким потрібно подавати декларацію, тож може порекомендувати цей інструмент”, — додала голова ГО «Антикорупційний штаб» Галина Янченко.