В Україні за рік висадили майже 250 мільйонів дерев

У червні Президент Володимир Зеленський оголосив про започаткування екологічного проєкту "Зелена країна", покликаного за 10 років збільшити загальну площу лісів на 1 мільйон гектарів. Для цього в найближчі три роки в Україні планується висадити 1 мільярд дерев. Стартувала кампанія на початку жовтня.

В Україні за рік на землях, підпорядкованих Державному агентству лісових ресурсів, висадили 240 мільйонів дерев, ще 9 мільйонів – на землях інших лісокористувачів. Про це повідомляє kyiinfo з покликанням на Держлісагентство.

“Цього року підприємства, які підпорядковуються Державному агентству лісових ресурсів України, висадили 240 мільйонів сіянців та саджанців. Крім того, на землях інших лісокористувачів висаджено додатково близько 9 мільйонів деревних рослин”, – повідомив голова Держлісагентства Юрій Болоховець.

Лідер по висадці – Полісся. У Житомирській області, де минулого року вогонь знищив 75 тисяч гектарів лісу, висаджено майже 51 мільйон сіянців. На Волині – 23,3 мільйона.

29,5 мільйонів сіянців висаджено у Рівненській області. 15,6 мільйона – у Чернігівський.

У лісостепових областях висаджено 66,5 мільйонів сіянців. На Київщині – майже 20 мільйонів. Полтавщина і Сумщина висадили цього року майже по 10 мільйонів деревних рослин. 8,2 мільйона висаджено у Черкаській області. На Вінниччині – 5,2 мільйона, на Харківщині – 6,2 мільйона, на Тернопільщині – 4,4 мільйона сіянців.

У Хмельницькій області висаджено 3,7 мільйона деревних рослин.

У степових регіонах лісівники висадили 21,3 млн сіянців. У Луганській області – 6,6 мільйона. Близько 4,4 мільйона висаджено у Запорізькій області. На Кіровоградщині – 3,8 мільйона. 2,7 мільйона сіянців висаджено на Херсонщині. На Дніпропетровщині – 1,6 мільйона сіянців. Донеччина висадила майже мільйон сіянців. 636 тисяч висаджено у Миколаївській області. Майже півмільйона деревних рослин висаджено на Одещині.

У Карпатах цього року висаджено 30,3 мільйона сіянців. 15,1 мільйона деревних рослин лісівники висадили на Закарпатті, 8,1 мільйона – на Львівщині. У Чернівецькій та Івано-Франківській областях висаджено по 3,5 мільйона сіянців.

Восени також висаджено понад 9 мільйонів деревних рослин на землях інших лісокористувачів.

Читайте нас у telegram