В Україні визначили наслідки можливої катастрофи на Запорізькій АЕС

В разі катастрофи площа потенційної зони відчуження складе до 30 тис. км² (як 10 Чорнобильських зон відчуження), а Запорізька область фактично буде втрачена для проживання та господарства.

Підписуйтесь на нас у telegram

Для оцінки можливих наслідків катастрофи на ЗАЕС фахівці відштовхувалися від наслідків аварії 1986 року на ЧАЕС: «На 4-му реакторі ЧАЕС було 2 дві тисячі паливних збірок, на ЗАЕС у шести реакторах й у сховищі відпрацьованого ядерного палива міститься до 18 тис. паливних збірок (у 9-10 разів більше). Тобто наслідки аварії на ЗАЕС можуть бути вдесятеро потужніші, ніж у 1986-му на ЧАЕС».

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на висновки Державної агенції з управління зоною відчуження та ЗОВА.

З боку Запорізької обласної військової адміністрації вирішено оновити плани евакуації та реагування у разі надзвичайного стану на ЗАЕС.

“Ми мусимо бути готові до будь-якої ситуації, навіть найгіршої. Краще у цьому випадку проявляти надлишкову пильність, ніж допустити ризики через недбалість. Саме тому слід якомога швидше переглянути та привести до ладу усі плани евакуації, перевірити наявність засобів захисту наших жителів. Саме через непередбачуваність нашого ворога ми маємо невідкладно опрацювати дієві плани, з реальними точками евакуації, усіма засобами та транспортом. В наших умовах час – це життя“, – підкреслив Старух.

В ЗОВА наголошують, що наразі через провокації загарбників та навмисних обстрілів з їх боку Запорізької АЕС пошкоджено електромережі, а внаслідок обстрілів станція працює з ризиком виникнення аварійних ситуацій та пожеж.

Автор: Аліна Колода