В Україні вперше продали квартиру за криптовалюту

У Києві відбулась перша в світі електронна трансатлантична угода з обміну нерухомості.

Вперше в Україні офіційно уклали договір купівлі нерухомості за криптовалюту. За данними Державного агентства з питань електронного уряду, це перша в світі електронна трансатлантична угода з обміну нерухомості на криптовалюту Etherеum. Сума угоди в еквіваленті – 60 тисяч долларів. Супроводжувала угоду з української сторони юридична фірма “Юскутум”, з американської – “Velton / Zegelman”.

Власник квартири Марк Гінзбург проживає в Нью-Йорку, а продавав квартиру в Києві через представника. Платформою для угоди став стартап Propy в Кремнієвій долині. Перед тим, як укласти угоду через блокчейн (технологія розподілення блоків транзакцій — ред.), сторони уклали смарт-контракт, адреса якого відображається у договорі, який вноситься в реєстр нерухомості та в блокчейн Etherеum.

Продавець та покупець на платформі Propy завізували контрактний намір, на підставі якого криптовалюту перевели на депозит. В свою чергу юристи підготували необхідні документи по угоді купівлі-продажу, були замовлені акти оцінки нерухомості, виписані довіреності сторонам, а також проведена нотаріальна угода. Після внесення змін у реєстр по праву власності, з нього отримали виписку, яку завантажили до системи. Це дало можливість розблокувати смарт-контракт і перевести продавцю необхідну суму.

“В майбутньому кожна людина в будь-якій країні світу зможе будь-де купувати нерухомість використовуючи електронну форму в режимі 24/7, і при цьому всі дані по угоді будуть записані в блокчейн. Покупець отримає електронний сертифікат права власності, який буде надійно захищений технологією блокчейн. Весь процес угоди буде автоматизовано смарт-контрактом “, – таку думку висловив Костянтин Ярмоленко, радник голови державного Агентства електронного управління України.

Зауважимо, в серпні цього року, заступник Голови НБУ Олег Чурій дав свій коментар з приводу використання криптовалюти в Україні. Тепер нацбанк не так критично ставиться до віртуальної валюти і спільно із Міністерством фінансів, ДФС України та іншими спеціалізованими службами відпрацює спільну позицію щодо правового статусу Bitcoin.