В УКРАЇНІ ВІДРЕМОНТУВАЛИ ЄДИНИЙ КРИГОЛАМ ЯКОМУ 66 РОКІВ

Азовській судноремонтний завод (АСРЗ) виконав ремонтні роботи і підготував до зимової навігації криголам «Капітан Белоусов»

На судні були проведені роботи з відчищання 600 кв. м. підводної частини корпуса судна, проведена дефекація корпусу, здійснена механічна зачистка пошкоджених ділянок лакофарбового покриття, виконаний ремонт цілого ряду метало конструкцій на капітанській та шлюпочній палубі, пише «Ліга.Бізнес» з посиланням на пресслужбу АСРЗ.

Проте найважливішою частиною ремонту стала модернізація аварійної системи електроживлення криголама – виконані роботи по заміні дизель-генератора судна меншої потужності на новий CCFJ50Y-W потужністю 50 кВт.

«По суті, це ціла дизельна електростанція, призначена для отримання трифазного електричного струму напругою 400В. В умовах виходу з ладу основних дизель-генераторів, це обладнання допоможе підтримувати життєдіяльність криголама шляхом забезпечення електроживленням аварійних споживачів до запуску основних» – зазначили на підприємстві.

Криголам «Капітан Білоусов» був побудований у 1954 на корабельні «Вяртсила» міста Гельсінкі (Фінляндія) і був введений у склад Мурманського Арктичного пароплавства. З 1973 року забезпечував проходження караванів судів в Азовському басейні, каналу Вугільної гавані та Азовському морю.  У 1994 році судно було передано Маріупольському торговому флоту.