В Україні відбулось перше випробування вітчизняної крилатої ракети наземного базування

В Україні успішно випробували нову ракетну техніку - українську крилату ракету наземного базування, що здатна точно вражати наземні та морські цілі.

Розробкою ракети займались конструктори державного підприємства «ДержККБ «Луч» у співпраці з іншими державними і приватними підприємствами ОПК України.

«Під час випробувань, які пройшли успішно, перевірялися льотні характеристики та робота систем ракети», – повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов.

Він зауважив, що Рада національної безпеки та оборони, яка координує національну ракетну програму, має за мету «розробити комплекси крилатих ракет не тільки наземного, але морського та повітряного базування».

Картинки по запросу В Україні відбулось перше випробування вітчизняної крилатої ракети наземного базування

Фото: rnbo.gov.ua

«Для України це дуже важлива подія, тому що після тотального роззброєння української армії, відповідно до Будапештського Меморандуму, на озброєнні Збройних Сил України не залишилося жодної крилатої ракети», – повідомив Турчинов.

Зазначається, що ракетні комплекси такого класу «є важливим фактором стримування агресора».

«Сьогоднішніми випробуваннями ми відкрили новий етап ракетної програми, відповідно до якого наші Збройні Сили повинні отримати потужні високоефективні крилаті ракети, здатні на великій відстані точно вражати ворожі цілі», – наголосив Секретар РНБО.