В Україні створять «гарячу лінію» для емоційної підтримки та запобіганню самогубствам

Проект ініціюють МОЗ та громадські організації, що діють у сфері психічного здоров’я.

Про створення національної гарячої лінії емоційної підтримки під назвою «Лінія життя» повідомляється на офіційній сторінці Міністерства охорони здоров’я.

Український проект буде працювати за стандартами найкращих світових організацій. Робота відбуватиметься в режимі 24/7/365 (24 години на добу, 7 днів на тиждень, 365 днів на рік). Зателефонувати можна безкоштовно та анонімно. Персонал ґрунтовно готують та навчають, щоб забезпечити максимальну емпатію до клієнта. Також буде створена єдина національна система з одним контактним номером.

Проект «Лінія життя» створять для емоційної підтримки українців, які перебувають у кризі, та з метою запобігання самогубствам. Зазначається, що Україна входить до 25 країн з високими показниками суїцидів. Серед країн Європі ці показники лишаються одними з найбільших. Ситуація погіршується через збройний конфлікт на Сході України, який поглиблює емоційну кризу. «Тож проблема самогубств в Україні є вкрай тривожною», – йдеться у повідомленні МОЗ.

Очолить проект «Лінія  життя» Піт Шмігель  – міжнародний експерт і колишній генеральний директор громадської організації «LifelineAustralia». Вона займається підтримкою австралійців, які опинилися у кризовій ситуації і за рік надає підтримку більш ніж 1 млн. громадян. Шмігель стверджує, що гаряча лінія щороку рятує 50 тисяч австралійців від самогубства.

«Коли українці в кризовому стані телефонуватимуть на  «Лінію життя», ми хочемо, щоб вони знали, що до них віднесуться з повагою, їх вислухають і почують (на жаль, іноді слухати і чути – це різні речі), підтримають, що їхня ситуація не є безнадійною і в подальшому їм є куди звернутись за допомогою. Ці невеликі акти співчуття часто рятують життя», – зазначає у повідомленні пан Шмігель.