В УКРАЇНІ РОЗРОБИЛИ НАДПОТУЖНУ СНАЙПЕРСЬКУ ГВИНТІВКУ

Під гвинтівку був розроблений і спеціальний патрон калібру 12,95 мм

Українській завод «Маяк» виготовив вітчизняну снайперську гвинтівку великої потужності під назвою «Володар Обрію» (Horizon’s Lord) повідомляється на сторінці Укроборонпром у «Фейсбук». 

За інформацією розробника, гвинтівка  це – спеціально спроектований, створений та випробуваний комплекс, що складається із гвинтівки та спеціально розробленого високоточного далекобійного набою 12,7х114″HL”. В основу комплексу лягла ідея використати кулю .510″ калібру (12,95 мм) в гільзі від набою 14,5х114.

Перед конструкторами гвинтівки стояли низка технічних вимог, які повинні були бути впроваджені у нову зброю: 

  • Маса гвинтівки не повинна перевищувати 15 кг
  • Конструкція затворної групи мала бути такою щоб максимально зменшити можливість потрапляння землі, піску чи іншого бруду в патронник під час інтенсивного бою.
  • Габарити гвинтівки щі складеним прикладом повинні бути не більше 1,6 м, що дозволить транспортування її в салоні легкового автомобіля та мати можливість одному снайперу із гвинтівкою та боєкомплектом до неї безперешкодно пересуватись по вузьких траншеях, бліндажах, дзотах чи серед руїн зруйнованих будинків.
  • Конструкція гвинтівки має передбачати швидку заміну ствола та затворної личинки під наявний в підрозділі чи країні-експлуатанті калібр. Гвинтівка доступна в калібрах: 416Barrett; .470Steyr; 12,7x99NATO; 12,7×108; 12,7×114″HL”; 14,5×114 та 23х115мм. Останній калібр це малокаліберний снаряд, застосування якого перетворює гвинтівку в малокаліберну гармату.
  • Перехід  на інший калібр, через  заміну ствола та бойової личинки. Для калібрів 14,5х114 та 23х115 в підпружинений приклад встановити гідрокомпесатор віддачі, який не потрібний під час використання менш потужних калібрів.

Мультикаліберна гвинтівка «Володар Обрію» та патрон 12,7х114 «НL» розроблені за участі провідних снайперів України, інженерів компанії “Володар Обрію”, заводу “Маяк”, зарубіжних компаній Bartlein Barrels Inc.(USA) та АRC Ballistics (UK). Гвинтівка “Володар Обрію” та патрон 12,7х114″НL” запатентовані, отримано відповідні Державні та міжнародні патенти.

Фото: ПАТ “Завод “Маяк”