В Україні готують тест, який з одного зразка визначить грип чи COVID-19 у пацієнта

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко анонсував розробку в Україні тесту, який дозволить визначати з одного зразка, на що хворий пацієнт: грип, парагрип чи COVID-19. За його словами, замовлення на ці тести вже відправлені Міністерством охорони здоров'я.

“Ми тісно співпрацюємо з Інститутом молекулярної біології, і ми з ними сиділи за круглим столом і прийшли до того рішення, що сьогодні тест-систем, які діагностують Коронавірусние хвороба величезна кількість. У той же час нам потрібно готуватися до сезону, коли до COVID-19 приєднається грип, парагрип та інші 200 грипоподібних захворювань “, – сказа Ляшко.

Головний санлікар також зазначив, що вчені працюють над створенням тест-системи, що визначає різні види вірусів.

“Наші академіки сказали, що вони зроблять тест-систему, яка дозволить нам з одного зразка проявляти чітко – це буде на 5-6 плашок панелей і чітко буде показувати чи це грип, парагрип чи коронавірусна хвороба”, – резюмував Ляшко.

У свою чергу, вакцина проти COVID-19 для масового використання повинна з’явитися в Україні в березні наступного року. За словами санлікаря, березень 2021 – це оптимістичний варіант появи вакцини.