В Тростянці ОТГ самі почала обробляти власні землі. Що з того вийшло?

Їх громада зібрала перший врожай з комунального поля Тростянецької громади. Ще взимку вони прийняли рішення спробувати обробити землю своїм комунальним підприємством, а не передавати поле в оренду.

Про це повідомляє голова громади Юрій Бова на своїй сторінці в соціальній мережі.

Підсумки комунального експерименту

Поле 96 гектарів засіяли гарбузом для отримання насіння і отримати прибуток більший, ніж від здачі в оренду землі навіть за найвищими ставками. Зібрано 168,38 тон насіння. Врожайність досить добра 1,75 тн з гектара. Загальний дохід 3 млн 98 тисяч гривень. Розходи на всі роботи по обробітку поля і збору врожаю склали за попередніми даними 1,3 млн грн. Отже, громада має 1,8 млн чистого прибутку!!!!, – пише Юрій.

Фото: Юрій Бова, із facebook

Також голова ОТГ додає, що раніше за здачу в оренду цього поля дохід був орієнтовно 80 тис грн. В кращому випадку могло виходити заробити 500 тисяч.

Отже, ми цим експериментом довели, що значно ефективніше ніж просто здавати в оренду комунальну землю громади є її обробіток комунальним підприємством. Причому ефективність цієї дії біля 400% !!!, – Юрій Бова.


Надалі громада планує щодо можливостей подальшого перероблювання, вкладання зароблених коштів у відновлення садів у селі.