В США оприлюднили звіт про розслідування щодо витоку даних Пентагону

Департамент Військово-повітряних сил Сполучених Штатів Америки опублікував звіт про результати розслідування у справі про несанкціоноване розкриття нацгвардійцем Джеком Тейшейрою секретної інформації Пентагону.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Повітряні сили США.

Згідно зі звітом, причиною витоку даних Міністерства оборони США залишаються передбачувані дії Тейшейри, якому пред’явлені звинувачення за 6 пунктами звинувачення, і тепер на нього чекає суд.

Розслідування показало, що люди з підрозділу фігуранта не здійснили належних дій після того, як дізналися про його незаконну діяльність. Однак докази того, що члени ланцюжка нагляду за Тейшейрою були обізнані про його передбачуване розкриття інформації, виявити не вдалося.

З’ясувалося, що керівництво 102-го розвідувального крила Розвідуправління ПС Нацгвардії США не виявляло пильності під час перевірки поведінки всіх осіб, які знаходяться під їх командуванням. Воно не приділило належної уваги безпосередній безпеці місії та “не зробило необхідних дій для повного та ефективного виконання обов’язків за програмою безпеки”.

У результаті 15 військовослужбовців ПС Нацгвардії США було притягнуто до дисциплінарної відповідальності. Командира 102-го розвідувального крила полковника Шона Райлі усунули, одному з його заступників оголосили догану.

Також в американських Повітряних силах повідомили про усунення від виконання завдань 102 групи розвідки, спостереження та рекогносцювання у складі крила, де служив Тейшейра.

Крім того, у ПС США запевнили, що заходи безпеки були посилені для недопущення таких зливів секретних даних.