В СЕРБІЇ ВИЯВИЛИ НОВЕ ПОХОВАННЯ ЖЕРТВ ЕТНІЧНИХ ЧИСТОК

У місцевості Крижевак біля міста Рашка сербська влада почала ексгумацію людських останків, які можуть бути тілами косовських албанців, страчених під час етнічних чисток 1998-1999 років, - передає Кий-інфо, з посиланням на Reuters.

Слідчі використали супутникові зображення, аби локалізувати місце масового захоронення в місцевості Крижевак на півдні Сербії. Припускається, що в цьому місці може бути знайдено не менше 17 тіл жертв влаштованою сербами різанини албанців.

Утім судмедексперт Сузана Матеїч зауважила, що подальше розслідування може бути перерване зимовими снігами та коронавірусними обмеженнями.

Нині вважається, що в роки конфлікту в Косові загинули більше 13 тисяч осіб. Ця війна завершилася військовою інтервенцією НАТО та бомбардуваннями Союзної Республіки Югославії. Белград змушений був вивести війська з Косово, де більшість населення становили албанці. Там було розміщено міжнародний миротворчий контингент, який присутній там і досі.

Згодом, у січні 2008 року, Косово в односторонньому порядку проголосило незалежність і наразі є лише частково визнаною державою. Хоча більша частина західних держав, включаючи США, визнає косовський суверенітет.

Уже майже 10 років зі значними труднощами тривають дипломатичні переговори про нормалізацію між Сербією та Косовим – за посередництва ЄС та США.

В Косові вже 20 років триває пошук останків жертв етнічних чисток вчинених владою Сербії, що є значною перешкодою в нормалізації стосунків між Белградом та Приштиною.