В РОСІЇ ВИКРАЛИ СЕКРЕТНЕ ОБЛАДНАННЯ З ПОВІТРЯНОГО КОМАНДНОГО ПУНКТУ ІЛ-80

В Росії з повітряного командного пункту Іл-80 було викрадене секретне обладнання. З літака пропало 39 блоків та ще п’ять було розібрано.

Літак був доставлений в Таганрог на авіабудівне підприємство ТАНТК імені Берієва (входить до складу Об’єднаної авіабудівної корпорації), повідомляє Defense Express.

На момент приймання літака на заводі все бортові прилади були на місці. Проте, у п’ятницю, 4 грудня 2020 року, в поліцію звернувся начальник служби авіаційної безпеки “Таганрозького авіаційного науково-технічного комплексу (ТАНТК) імені Г.М. Берієва”. Він розповів, що вранці під час огляду літака співробітники виявили сліди розтину вантажного люка.

Під час подальшого огляду було встановлено, що з літака зникло 39 блоків та ще п’ять було розібрано. Зловмисників не зупинила ні охорона режимного російського держоб’єкта, ні закриті люки літака на якому встановлена апаратура управління ядерними кодами РФ. 

Довідка: Іл-80 – повітряний командний пункт, за класифікацією НАТО Maxdome.  Літак призначений для евакуації вищого військового керівництва країни в період загрози і для одночасного управління збройними силами в умовах конфлікту будь-якого ступеня інтенсивності, включаючи повномасштабну ядерну війну. Обладнаний засобами зв’язку, системами життєзабезпечення, потужної енергоустановкою. Може працювати повністю автономно.