В РОСІЇ СУДДЯ ВЗЯЛА САМОВІДВІД У СПРАВІ ПРОТИ ГРОМАДСЬКОГО АКТИВІСТА

Як виявилось, в Росії такий вчинок - це подвиг. Суддя Світлана Бєляєва в Коломні взяла самовідвід у справі проти місцевого активіста В'ячеслава Єгорова, якого неодноразово було осуджено за порушення правил мітингів.

В’ячеслав був лідером протестів проти сміттєвого полігону в Коломні, куди б звозилися всі відходи з Москви. По двох адміністративних справах, що лягли в основу кримінального переслідування, приймала рішення сама Світлана Бєляєва.

Незважаючи на це, Єгоров подякував судді за самовідвід і назвав її вчинок «рідкісним законним рішенням».

У 2014 році в Росії була прийнята абсолютно антигуманна, порушуюча фундаментальні права стаття 212.1 КК РФ: отримав більше двох «адміністративок» за мітинги протягом 180 календарних днів – отримуй «уголовку» на термін до 5 років за ті ж самі дії.

Першим засудженим за цією статтею став Едуард Дадін, який був засуджений на 2,5 роки колонії за 4 одиночних пікета.

У Білорусі, наприклад, в таких випадках не заморочуються і просто фабрикують справу про масові заворушення.

Нагадаємо, вчора Верхньою палатою Конгресу США було схвалено законопроект «Про суверенітет, права людини і демократію в Білорусі», який скорочено називається Акт про демократію в Білорусі.
Конгресмен Крістофер Сміт представляв оновлений законопроект.

Раніше ж його було прийнято Палатою представників Конгресу. Текст оновленого документа 18 грудня був розміщений на сайті нижньої палати, а прийнятий Сенатом варіант поки що не опублікований.

Акт про демократію в Білорусі дає нові повноваження президенту США по введенню санкції у зв’язку з минулими виборами і подіями після них. Документ дозволяє вводити персональні візові санкції проти членів Центральної виборчої комісії, «учасників маніпуляцій на виборах», «урядових осіб, відповідальних за переслідування незалежних ЗМІ», а також всіх причетних до репресій і порушення прав людини. При цьому торкнутися ці заходи можуть громадян не тільки Білорусі, але і будь-яких іншх країн.

Документ, прийнятий нижньою палатою представників, включає в себе:

заклик до звільнення всіх політв’язнів;


заклик до проведення нових виборів президента Білорусі;


визнання Координаційної ради легітимним інститутом для діалогу про мирну передачу влади;


заяву США про невизнання Союзної держави;


намір підтримати білоруські незалежні засоби масової інформації та IT-сектор;


заклик до створення концепції США щодо розвитку ЗМІ, вільного інтернету і доступу до інформації;


намір підтримати розвиток демократії і білоруське громадянське суспільство;


підтримку прагнення білоруського суспільства до свободи віросповідання.


Незабаром Акт про демократію в Білорусі повинен підписати президент США. Раніше Сенат США затвердив Джулі Фішер на пост нового посла в Білорусі.