В Росії Bellingcat додали до списку “іноагентів”

Мін'юст на Росії включив розслідувальний проєкт Bellingcat до Реєстру ЗМІ-"іноагентів" за проведення журналістських розслідувань у партнерстві з іноземними об'єднаннями журналістів, повідомляє голова правозахисної групи "Агора" Павло Чиков.

У запереченнях на позов про визнання Bellingcat “іноагентом” міністерство юстиції вказує на членство у “Глобальній мережі журналістів-розслідувачів”, а також співпрацю з організацією Global legal action network та британською The Independent monitor for the press, які підтримують проведення незалежних журналістських розслідувань та забезпечують журналістам захист та підтримку при виконанні роботи.

Крім того, як повідомляє Павло Чиков, у документі йдеться, що Bellingcat веде соцмережі та отримує пожертвування від благодійних організацій.

Законодавство про “іноагенти” існує в Росії з 2021 року, Мін’юст веде три реєстри “іноземних агентів”: НКО, ЗМІ та незареєстрованих об’єднань. Причому ЗМІ-“іноагентом” можуть визнати і звичайну людину – фізичну, а не юридичну особу.

Реєстр ЗМІ-“іноагентів” – найчисленніший, у ньому 115 фізичних та юридичних осіб, у тому числі такі видання, як “Медуза”, “Медіазона”, телеканал “Дощ”, Радіо Свобода та проєкти RFE/RL, а також розслідувальні проєкти “Важливі історії”, The Insider та багато інших.