В районі ООС росіяни не пропускають громадян на дорожніх кордонах

За рішенням Командувача об’єднаних сил усі контрольні пункти в’їзду-виїзду відкриті для пропуску через лінію розмежування. КПВВ функціонують щоденно з 08.00 до 16.00.

Проте пересуванню громадян перешкоджають російсько-окупаційні війська, які заблокували рух у більшості дорожніх коридорів.


Через КПВВ «Новотроїцьке» окупанти здійснюють пропуск тільки окремих громадян двічі на тиждень – у понеділок та п’ятницю. У ці дні лінію розмежування в контрольному пункті перетнули 832 особи та 148 транспортних засобів до тимчасово окупованої частини Донеччини, водночас 547 осіб та 89 транспортних засобів проїхали на підконтрольну українській владі територію.


З семи відкритих КПВВ повноцінний пропуск здійснюється лише в «Станиці Луганській». Через цей КПВВ на тимчасово окуповану територію України пройшли 8454 особи, а на контрольовану територію – 7736 осіб.


Крім того, російсько-окупаційні війська не допустили на тимчасово окуповану територію України 14 громадян, прикордонники забезпечили їх повернення на контрольовану територію.
Під час заходів контролю прикордонники виявили 3 громадян, які прямували на контрольовану територію за частково підробленими документами. До Національної поліції України направлені повідомлення про виявлення ознак кримінальних правопорушень.

Через КПВВ «Новотроїцьке» проїхали 3 вантажних автомобілі з гуманітарним вантажем від Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Для населення тимчасово окупованої території України доправили будівельні матеріали та медичні засоби. Загальна вага гуманітарної допомоги склала 53,1 тонни.


Загалом за три місяці літа 133 864 громадянина та 1 096 транспортних засобів прослідували на тимчасово окуповану територію України, а 135 454 громадянина та 1 214 автомобілів – до контрольованої українською владою території.
Нагадуємо, що громадяни України, які підлягають самоізоляції під час слідування на контрольовану територію, зобов’язані встановити та активувати додаток «Вдома». У разі неможливості встановлення мобільного додатка вони підлягають обсервації. А іноземцям під час перетину лінії розмежування окрім цього необхідно мати й поліс страхування.