В Одесу прибув криголам, придбаний у Британії

Власний океанографічний криголам відкриває цілу низку нових можливостей для української науки та науковців.

До морського порту Одеси прибув придбаний Україною у Великої Британії криголам “Джеймс Кларк Росс”. Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.

“Флагман українського науково-дослідного флоту – криголам “Джеймс Кларк Росс” – вже в Одесі. Під синьо-жовтим прапором він прибув у одеський морський порт сьогодні, 5 жовтня. З Данії в Україну, через три моря – Північне, Середземне та Чорне, нашого красеня привели два капітани: український капітан Олег Новосильний та британський “капітан-наставник” Саймон Воллес”, – йдеться у повідомленні.

Наступні тижні триватиме дооформлення необхідних документів та технічна інвентаризація судна. Після цього відбудеться офіційне представлення криголаму для медіа та буде оголошено його нову назву. Також планується час для екскурсійного відвідування судна.

У міністерстві нагадали, що 19 серпня Україна придбала легендарний британський криголам “Джеймс Кларк Росс”, а 30 серпня в порту міста Фредеріксгавн (Данія) відбулася офіційна передача судна, і над ним підняли синьо-жовтий прапор.

Новий криголам дозволить після тривалої перерви повернутись до досліджень Світового океану, розв’язати логістичні проблеми на антарктичній станції “Академік Вернадський” та розширити можливості сезонних експедицій, створювати науково-дослідні та логістичні консорціуми з іншими країнами, проводити дослідження не тільки в Антарктиді, а й в Арктиці, та, за потреби, в інших регіонах океану, наголосили у МОН.

Підписуйтесь на наш канал telegram