В МВФ назріває скандал через лист з критикою «президентського» проекту закону

Глава Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард заявила, що нічого не знала про лист Фонду, з критикою проекту закону про Антикорупційний суд, запропонованого Петром Порошенком.

За повідомленнями українських ЗМІ, раніше глава місії МВФ для України Рон ван Роден, навів у листі значний список претензій Фонду до «президентського» законопроекту щодо створення Антикорупційного суду.

У листі МВФ наголошується, що «президентський» проект порушує зобов’язання України відповідно до програми співробітництва, а також суперечить рекомендаціям Венеціанської комісії. Незважаючи на багаторазові заяви Адміністрації Президента про те, що у проекті все враховано.

За інформацією ЗМІ, глава МВФ Крістін Лагард не знала про існування цього листа. Також під час зустрічі з Петром Порошенком у Давосі, Лагард пообіцяла провести розслідування появи листа у пресі.

Пізніше джерела повідомили, що Світовий банк звільняє директора з питань Білорусі, Молдови, України, Європи і Центральної Азії Сату Кахонен, яка підписала лист Світового банку до України із зауваженнями до «президентського» законопроекту.