В МОСКВІ СУДЯТЬ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ, ЯКІ ПІДКИНУЛИ НАРКОТИКИ ЖУРНАЛІСТУ

В Росії журналіст зробив розслідування з приводу "чорних" схем похоронного бізнесу. За це група поліцейських підкинула йому наркотики, дивом журналіст уникнув відповідальності, а ментів затримали. Таке воно життя в Московії...

Московський міський суд почав розглядати справу проти поліцейських, яких звинувачують у підкиданні наркотиків журналісту «Медузи» Івану Голунову.  На лаві підсудних п’ятеро звинувачених поліцейських: Ігор Ляховець, Денис Коновалов, Акбар  Сергалієв, Максим Уметбаєв та Роман Фєофанов.

Їх звинувачують в перевищенні службових повноважень, фальсифікації доказів і результатів оперативно-пошукової діяльності, а також незаконному зберіганні наркотиків,  – повідомляє Медиазона.

Як встановлено слідством, 7 червня 2019 року поліцейські підкинули наркотики журналісту Голунову. Слідчий комітет запевняє, що замовників цього злочину не було. А звинувачені, буцімто, здійснили злочин з власних «кар’єрних» мотивів. Таким чином вони просто хотіли «підвищити показники розкриття кримінальних справ».

Журналіста рішенням суду було поміщено під домашній арешт. Але під тиском громадськості, акцій протестів журналістів інших видань, російському Міністерству внутрішніх справ довелося відступитися від звинувачень. Експерти МВД РФ визнали, що на контрольних змивах з долонь і нігтів журналіста слідів наркотиків не виявлено, а на вилучених предметах немає відбитків пальців звинуваченого.

На фоні скандалу МВД оголосило про припинення кримінальної справи проти Голунова. Начальника (УВД ЗАО) Андрія Пучкова і голову управління з контролю за обігом наркотиків Юрія Дєвяткина було звільнено. Але самих злочинців арештували лише через пів року.

Попри те, що поліцейські власну вину не визнають, Коновалов розколовся і здав свого начальника Ляховця, за що його перевели з СІЗО під домашній арешт.

Нагадаємо:

Іван Голунов пов’язує своє переслідування і свавілля російської поліції з своєю журналістською діяльністю.  Спочатку він вважав, що причиною злочину стало його журналістське розслідування про московський ринок ритуальних послуг. Але вже через рік, він запевняє, що ця історія почалася за довго до того, як він взявся за розслідування ритуального бізнесу. І тепер журналіст не може второпати, хто є замовником.