[:ua]В МОН оприлюднили список найпопулярніших спеціальностей-2018[:]

Кожен вступник подавав 5 заяв, більше половини з самого початку вирішили вчитися на контракті, а за сільським коефіцієнтом будуть вступати більш 20 тис. чоловік

[:ua]

Більш 81 тис. вступників (55%) подали заяви лише на контракт, повідомила директор ДП “Інфоресурс” Оксана Бєлік під час брифінгу в залі колегії МОН.

1 серпня вступники дізнаються, на які спеціальності і в які навчальні заклади вони отримали рекомендацію до вступу на бюджет. Якщо абітурієнт згоден з такою позицією, до 18 години 6 серпня повинен подати оригінали документів до приймальної комісії вищого навчального закладу. Після цього статус конкретної заявки повинен змінитися на “Включено до наказу”. Якщо цього не відбулося, вступник повинен звернутися до приймальної комісії вишу.

Найпопулярнішими спеціальностями були названі право, філологія, середня освіта (шкільні вчителі), менеджмент і медицина.

У список найпопулярніших вузів увійшли Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Львівський національний університет імені Івана Франка, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”, Національний університет “Львівська політехніка” та Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна.

Нагадаємо, під час вступної кампанії в 2019 році почнуть діяти нововведення, згідно з якими вступників до медичних та педагогічних вишів будут зараховувати в першу чергу в разі їх подальшого працевлаштування в селах. А художнім, педагогічним і медичним вузам можуть дозволити ввести вступні іспити.

[:]