В МОЛДОВІ БУДЕ ДРУГИЙ ТУР ВИБОРІВ, ПЕРЕМАГАЄ ПРОЄВРОПЕЙСЬКА САНДУ

За посаду президента Молдови в другому турів виборів позмагаються експрем'єрка Майя Санду та чинний глава держави Ігор Додон.

У першому турі президентських виборів у Молдові, що відбувся в неділю, 1 листопада, жоден з кандидатів не набрав понад половину голосів виборів.

За посаду президента країни в другому турі змагатимуться експрем’єрка, кандидатка від партії “Дія та солідарність” Майя Санду та чинний глава держави Ігор Додон. Про це свідчать попередні дані голосування після обробки протоколів з 99,8 відсотка виборчих дільниць, повідомляє в понеділок, 2 листопада, агентство “Інтерфакс”.

Згідно з цими даними, Санду набрала 36,03 відсотка голосів, а Додон – 32,7 відсотки. Третє місце посів кандидат від “Нашої партії” Ренато Усатий (16,98 відсотка), четверте – кандидатка від партії “Шор” Віолетта Іванова (6,5 відсотка).

Явка на виборах склала близько 43 відсотків виборців. Вибори визнано такими, що відбулися, бо для цього треба, щоб у них взяла участь щонайменше третина виборців. Рекордна кількість виборців проголосувала на закордонних виборчих дільницях – понад 150 тисяч. Саме їхні голоси допомогли Санду стати лідеркою виборчих перегонів.

Другий тур голосування відбудеться 15 листопада.