В Мінську українця засудили до трьох років ув’язнення за підтримку антивладних протестів

У суді Заводського району Мінська 20 вересня 33-річного політв'язня громадянина України Михайла Ференца засудили до трьох років колонії в умовах загального режиму.

Ференца звинуватили в участі у трьох маршах, що відбулись минулого року, а також в організації шляхом адміністрування телеграм-каналу “Сміливі люди” нанесення протестних написів і зображень, вивішування БЧБ-стрічок у дворах Фрунзенського району Мінська.

Уродженця Донецька, який в Білорусі живе вже дев’ять років, затримали 16 вересня минулого року, сім місяців його тримали як іноземця в очікуванні висилки з країни в ІТТ на Окрестина.

В останньому слові політв’язень розповів про нелюдські умови: «Холод взимку був такий, що заснути можна було тільки одягненим в куртку і вовняні шкарпетки». Однак замість відправки на Батьківщину йому пред’явили звинувачення і перевели в СІЗО-1.

При цьому, в термін покарання семимісячне ув’язнення на Окрестина йому не зарахували. Провину політв’язень на суді не визнав, відмовився від дачі показань, але виступив з сильним останнім словом, в якому розповів, в тому числі про психологічне та фізичне насильство з боку силовиків.

Суддя Анжела Костюкевич призначила українцеві саме таке покарання, про яке просив держобвинувач Михайло Мануїлов.

Джерело: ВЯСНА