В ISW проаналізували, як вплинув підрив Каховської ГЕС на військові позиції росіян

За даними українського Генштабу, окупанти не були готові до наслідків підриву греблі Каховської ГЕС, зазнали втрат у живій силі, озброєнні та військовій техніці. Разом з цим, аналітики Інституту вивчення війни дали свою свою оцінку наслідкам трагедії для позицій військових.

Про це повідомляє Кий-інфо з посиланням на звіт ISW.

За даними аналітиків, руйнування дамби Каховської ГЕС суттєво змінює географію та рельєф Херсонської прифронтової ділянки на півдні України. Повінь зруйнувала багато російських польових укріплень на першій лінії, які російські військові мали намір використовувати для захисту від українських атак.

Стрімка повінь, ймовірно, змусила російський персонал і військову техніку з основних російських пунктів концентрації в Олешках і Голій Пристані відступити. Російські війська раніше використовували ці позиції для обстрілу м. Херсона та інших населених пунктів на західному (правому березі) Херсона.

Окупаційний голова Херсонської області Сальдо стверджував, що знищення ХГЕС вигідне російській обороні, оскільки це ускладнить просування України через річку. Оцінка ситуації Сальдо ігнорує втрату Росії першої лінії підготовлених укріплень. Кількість російської важкої техніки, втраченої за перші 24 години повені, також невідома.

Натомість, у Генштабі все ж таки дали приблизну оцінку кількості постраждалих серед російських військових. Зокрема, в підрозділах 7-ї десантно-штурмової дивізії та 22 армійському корпусі зс рф є травмовані, загиблі та зниклі безвісті.

Також, у вказаних підрозділах втрачено декілька польових складів з боєприпасами та провізією, автомобільну та бронетанкову техніку, інше військове майно. Водночас, 6 червня, відбулась масова евакуація цивільного населення з міста Каховка, під час якої люди використовували власний автомобільний транспорт. Разом з цивільним населенням евакуаційними маршрутами скористались російські окупанти. Під час такого переміщення загарбники використовували місцевих жителів у якості живого щита.