В іранських безпілотниках, які атакують Україну, виявили деталі канадського виробництва

Розслідувальний проєкт київського аналітичного центру виявив канадські частини в одному з типів ударних безпілотників, якими рф атакує Україну.

Підписуйтесь на нас у telegram

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на The Global and Mail.

Statewatch заявляє, що знайшов компоненти антени компанії Tallysman Wireless, які є частиною арсеналу рф під час її вторгнення в Україну.

В Оттаві президент Tallysman Gyles Panther сказав The Globe and Mail, що компанія «з болінням усвідомила», що деякі її компоненти «зловживають у складних системах військового наведення» під час війни рф проти України .

«Іноді вважають, що ми якось співучасники цього використання. Ми абсолютно ні», – сказав пан Пантер. «Tallysman на 100 відсотків відданий підтримці України перед обличчям російської агресії».

За його словами, компанія не продає свою продукцію в Іран чи рф, а її дистриб’юторській мережі заборонено продавати в країни, фізичних чи юридичних осіб, які є об’єктами санкцій. Він також не продає свої товари третім сторонам, які, наскільки відомо Tallysman, постачають продукцію в ці країни, сказав він.

Тож як компанії можуть запобігти тому, щоб їхні технології опинилися в руках небезпечних держав, таких як Іран чи Росія?

«Це складне питання», – сказав пан Галлахер. Він припустив, що двигуни, які можуть використовуватися у військових безпілотниках, повинні мати дозвіл на експорт.

У серпневому звіті Королівський інститут об’єднаних служб (RUSI), британський оборонний аналітичний центр, детально описав, якою мірою програма військової модернізації рф спиралася на широке використання мікроелектроніки, виробленої щонайменше в дев’яти західних країнах.

Було виявлено щонайменше 450 різних видів унікальних компонентів іноземного виробництва в російських військових системах, більшість з яких були виготовлені американськими компаніями.