В ЕВРОПІ ВИЯВИЛИ ПЕРШИЙ ВИПАДОК ЗАХВОРЮВАННЯ НА ХАНТАВІРУС

Раніше випадки захворювання цим вірусом не були зафіксовані у Європі

У Німеччині виявили перший в Європі випадок захворювання на хантавірус.

Дівчина заразилася від свого домашнього щура повідомляє «РБК-Укрина» з посиланням на реліз клініки «Шаріте».

Лікарі припускають, що вірус міг потрапити у Німеччину із-за кордону разом з дикими щурами, які прибули з Азії на кораблях. Раніше випадки захворювання людини на хантавірус у Європі не реєструвалися.

Передача вірусу від домашнього щура людині вказує на можливість поширення вірусу через торгівлю цими тваринами практично по всьому світу. Раніше ймовірність зараження хантавірусом розглядалась виключно від мишей, але тепер слід розглядати його передачу від диких і домашніх щурів.

Що таке хантавірус?

Як уточнює Global Times, хантавірус, також відомий як епідемічна геморагічна лихоманка (або геморагічна лихоманка з нирковим синдромом), є гострим інфекційним вірусним захворюванням, яке переважно характеризується лихоманкою, кровотечею і пошкодженням нирок.

Взагалі є 21 вид хантавірусів. Назва пішла від виявленого в 1978 році в Південній Кореї збудника корейської геморагічної лихоманки. Його виявили біля річки Хантан.

За даними довідника MSD, хантавіруси виявляються по всьому світу в диких гризунів, які поширюють вірус протягом всього свого життя через сечу та екскременти.

Передача відбувається між гризунами.

Але! Люди можуть заразитися. Через контакти із щурами, прийом їжі, якої вони торкаються, вдихання випарів від виділень гризунів. А ось передача від людини до людини, за останніми даними, може виникати рідко.

При цьому, як уточнюють у Global Times, хантавірус, на відміну від Covid-19, переважно не передається через дихальну систему.

На думку вірусолога з Уханьского університету Яна Чжаньцю, “немає необхідності турбуватися з приводу хантавірусу”.

“Хантавірусна хвороба піддається профілактиці та контролю і є вакцини для запобігання їй. Її поширеність у містах дуже низька, оскільки захворювання зустрічається переважно в селах, де щури зазвичай з’являються, коли люди працюють у полі”, – пояснив він.