В Естонії планують заборонити спалювати деревину в промисловості

У Рійгікогу і уряд надійшло звернення, підписане 92 естонськими вченими і представниками груп інтересів, із закликом припинити створювати сприятливі умови для спалювання деревини в промисловості.

Про це повідомляє Кий-інфо

Звернення викликане тією обставиною, що Європейський союз найближчим часом планує переглянути директиву про відновлюваній енергії. Під питанням також класифікація отриманої з лісу деревини та уточнення критеріїв екологічності.

Вчені вказують з посиланням на недавні дослідження, що в чинному регулюванні залишаються можливості для поліпшення, оскільки воно не дозволяє запобігти реалізації багатьох сценаріїв, небезпечних для клімату та біорізноманіття. Якщо діючі критерії не зміняться, то зростання викидів парникових газів буде супроводжуватися і зростаючим тиском на лісові екосистеми.

Ті, що підписалися під зверненням відзначили, що про ризики масштабного спалювання деревини йшлося і в відкритому листі світовим лідерам, опублікованому 11 лютого за підписом 500 вчених, які закликали припинити пряме і непряме субсидування такої діяльності.

У зв’язку з цим ми висловлюємо свою позицію, що створення пільгових умов для промислового спалювання деревини шляхом державних і міжнародних дотацій, субсидій і правил торгівлі квотами на викиди вуглецю необхідно припинити. Державні установи, які керують естонською державою і його природними ресурсами, повинні захищати біорізноманіття і вести господарську діяльність економно, враховуючи європейські та загальносвітові цілі по клімату і біорізноманіття “, – йдеться в зверненні.

В парламентському комітеті очікують наукових обґрунтувань і, в цілому, схвалюють ініціативу та тенденцію щодо збереження клімату.