В “Енергоатомі” не зраділи рішенню НАЗК заповнювати декларації

На думку керівництва державного підприємства, заповнення декларацій може призвести до погіршення морально-психологічного клімату в колективах АЕС, що може спровокувати негативні наслідки для стабільної та безпечної експлуатації ядерних установок.

Коли на засіданні Кабміну було схвалено проєкт “Про затвердження Статуту державного підприємства “Енергоатом”, редакція цього документа цілком відповідала державним інтересам та інтересам нашої Компанії, йдеться в заяві “Енергоатому“.

Однак після цього, за словами голови т. в. о. президента НАЕК “Енергоатом” Петра Котіна, Національне агентство з питань запобігання корупції підготувало Висновок власної експертизи щодо нового Статуту, який не зовсім задовільняє працівників держпідприємства, оскільки зобов’язує всіх працівників заповнювати декларації.

Приєднуйтесь до нашого телеграм каналу https://t.me/kyiinform

Чисельність працівників “Енергоатому”, які можуть підпадати під зазначені категорії, становить 5–6 тисяч осіб. У підприємстві натякають на дискримінацію тому, що статути інших компаній й акціонерних товариств, які належать державі, не містять подібних зобов’язань стосовно працівників.

Також в компанії не хочуть, щоб заповнення декларацій зашкодило морально-психологічному клімату в колективах АЕС. Саме тому “НАЕК “Енергоатом” закликав керівників відокремлених підрозділів підприємств з проханням провести збори трудових колективів й обговорити це питання.

В держпідприємстві вже думають про необхідність проведення масштабної кампанії із захисту прав атомників. Нагадаємо, що НКРЕКП почало розслідувати порушення функціонування ринку електричної енергії.

За підсумками 2020 року збиток “Енергоатому” склав 4,8 мільярда.