В АВСТРАЛІЇ ЗНАЙШЛИ НЕВІДОМИХ РАНІШЕ ССАВЦІВ

Австралійські вчені за допомогою тестів ДНК виявили два нові види великого літаючого поссума (гігантський летючий кускус).

Великий літаючий поссум – сумчастий ссавець з сімейства кільцехвостих поссумів. Їхні морфологічні особливості мають виразні пристосування до планерного польоту: кускус стрибає з тривалим ширянням або ковзанням у повітрі.

Живуть ці поссуми на східному узбережжі Австралії і харчуються листям евкаліпта. Занесені до списку видів, які перебувають на межі зникнення, – пише «НВ».

Довгий час вважалося, що великий літаючий поссум не має окремих видів. Але аспірантка Університету Джеймса Кука Деніз МакГрегор вивчала цих тварин і в результаті тестів ДНК довела присутність значних генетичних відмінностей серед представників виду, що дає змогу дві різновидності кускуса вважати окремими видами.

«Поділ великого літаючого поссума на кілька видів підкреслює, як мало у нас інформації про фауну Австралії», – зазначила дослідниця Кара Янгентоб. Вона переконана, що зробила сенсаційне наукове відкриття, оскільки не кожен день підтверджуються нові ссавці, не кажучи вже про двох нових.

Фото: thewest.com.au