УПЦ Київського Патріархату назвала російську заяву про лист патріарха Філарета провокацією

У листі, який патріарх Філарет, надіслав патріарху Кирилу, не було жодних прохань. Він лише висловлював «бажання примиритися».

Копію листа, який патріарх УПЦ КП Філарет відправив Московському Патріарху, опублікував у себе на Facebook архієпископ Євстратій, – речник Київського Патріархату. У ньому патріарх Київського патріархату лише висловлював бажання «зупинити розділення та чвари між православними християнами».

Лист Філарета до РПЦ / фото facebook.com/yevstr

Єпископ Євстратій додає, що «патріарх не має приводу «каятися перед РПЦ», бо він не винний у  тому, в чому його звинувачують. А прощати і просити прощення ОСОБИСТО – обов‘язок кожного християнина».

На прес-конференції, що відбулася 1 грудня, патріарх заявив, що Російська церква не хоче примирення, а лише бажає повернути УПЦ КП до Московського патріархату.

«Нас тепер знову хочуть закликати на переговори про повернення до Московського патріархату. Хочу заявити… перш за все Московському патріарху і російському єпископату: ніколи Українська церква не повернеться до Московського патріархату. Чому не повернеться? Тому що у нас є своя держава», – заявив він.

Філарет наголосив, що центр УПЦ МП - у Москві / фото УНІАН

Раніше на сторінці Архієрейського собору, що належить до Московського патріархату, заявили про існування листа від митрополита Філарета. У ньому він, начебто, просив помилувати його та об’єднати церкви.

Зараз до Української православної церкви Київського патріархату відносять себе 44% усіх українців. Вона найбільша за кількістю віруючих в Україні. Втім РПЦ не визнає її,  а патріарха Філарета у 1997 році відлучила від церкви та проголосила «анафему».