[:ru]УПЦ Киевского патриархата назвала российское заявление о письме патриарха Филарета провокацией[:ua]УПЦ Київського Патріархату назвала російську заяву про лист патріарха Філарета провокацією[:]

У листі, який патріарх Філарет, надіслав патріарху Кирилу, не було жодних прохань. Він лише висловлював «бажання примиритися».

[:ru]

Копию письма, которое патриарх УПЦ КП Филарет отправил Московскому Патриарху, опубликовал у себя на Facebook архиепископ Евстратий,  – пресс-секретарь Киевского Патриархата. В нём патриарх Киевского патриархата только выражал желание «остановить разделение и распри между православными христианами».

Лист Філарета до РПЦ / фото facebook.com/yevstr

Епископ Евстратий добавляет, что «патриарх не имеет причины «каяться перед РПЦ», потому что он не виновен в том, в чем его обвиняют. А прощать и просить прощение ЛИЧНО – обязанность каждого христианина».

На пресс-конференции, которая состоялась 1 декабря, патриарх заявил, что Российская церковь не хочет примирения, а хочет вернуть УПЦ КП в лоно Московского патриархата.

«Нас теперь снова хотят призвать на переговоры о возвращении к Московскому патриархату. Хочу заявить … прежде всего Московскому патриарху и российском епископату: никогда Украинская церковь не вернется в Московский патриархат. Почему не вернется? Потому что у нас есть свое государство», – заявил он.

Філарет наголосив, що центр УПЦ МП - у Москві / фото УНІАН

Ранее на странице Архиерейского собора, принадлежащего к Московскому патриархату, заявили о наличии письма митрополита Филарета. В нем он, якобы, просил помиловать его и объединить церкви.

Сейчас к Украинской православной церкви Киевского патриархата относят себя 44% всех украинцев. Она самая большая по количеству верующих в Украине. Но РПЦ не признает ее, а патриарха Филарета в 1997 отлучила от церкви и предала «анафеме».

[:ua]

Копію листа, який патріарх УПЦ КП Філарет відправив Московському Патріарху, опублікував у себе на Facebook архієпископ Євстратій, – речник Київського Патріархату. У ньому патріарх Київського патріархату лише висловлював бажання «зупинити розділення та чвари між православними християнами».

Лист Філарета до РПЦ / фото facebook.com/yevstr

Єпископ Євстратій додає, що «патріарх не має приводу «каятися перед РПЦ», бо він не винний у  тому, в чому його звинувачують. А прощати і просити прощення ОСОБИСТО – обов‘язок кожного християнина».

На прес-конференції, що відбулася 1 грудня, патріарх заявив, що Російська церква не хоче примирення, а лише бажає повернути УПЦ КП до Московського патріархату.

«Нас тепер знову хочуть закликати на переговори про повернення до Московського патріархату. Хочу заявити… перш за все Московському патріарху і російському єпископату: ніколи Українська церква не повернеться до Московського патріархату. Чому не повернеться? Тому що у нас є своя держава», – заявив він.

Філарет наголосив, що центр УПЦ МП - у Москві / фото УНІАН

Раніше на сторінці Архієрейського собору, що належить до Московського патріархату, заявили про існування листа від митрополита Філарета. У ньому він, начебто, просив помилувати його та об’єднати церкви.

Зараз до Української православної церкви Київського патріархату відносять себе 44% усіх українців. Вона найбільша за кількістю віруючих в Україні. Втім РПЦ не визнає її,  а патріарха Філарета у 1997 році відлучила від церкви та проголосила «анафему».

[:]