Унікальні розкопи старовинної київської вулиці 11-12 ст. на Поштовій площі заливає водою

Через бездіяльність забудовника опорні конструкції занурені у воду на півметра. Горе-інвестор зробив неясну систему водовідведення.

Зараз через танення снігу, вода поступово заповнює місце розкопок. Вона просочується через стіни та стелю, а її рівень вже піднявся на 0,5 метра. Про це повідомляє на офіційній сторінці Facebook спільнота Підземного музею на Почтовій площі.

«Скоро вулицю та квартали 11-12 сторіччя просто розмиє», – пишуть кияни небайдужі до історії міста.

Результат пошуку зображень за запитом "розкопки на поштовій затопило"

«Після Нового року сніг розтане, і може виявитися, що залишків старовинної вулиці вже нема. Це дасть черговий привід чиновникам від культури говорити, що там нічого берегти (місце Хрещення Русі), нема з чого робити Підземний музей на Поштовій площі. А для інвестора буде привід наполягати на якнайшвидшій укладці бетонної плити для підлоги ТРЦ», – йдеться у зверненні.

Враховуючи наближення морозів, забудовник мав би провести на ділянці консерваційні роботи. Якщо цього не зробити негода завдасть ще більшої шкоди археологічним знахідкам аніж роботи будівельників. До того ж замерзання та розмерзання води погіршить міцність опорних паль і від цього вони можуть обвалитися.

Результат пошуку зображень за запитом "розкопки на поштовій затопило"

Поки що самим археологічним знахідкам руйнування не загрожує, адже вони знаходиться на підвищенні. Але вода вже почала розмивати нижчий культурний шар. Через постійну зміну підрядників активістам не вдається знайти того, хто мав би відповідати за відкачування води.

Нагадаємо, на Поштовій площі будівельники знайшли підземне місто. Воно розташовано на рівні 7 метрів під землею. Поруч збиралися будувати підземний торговельний центр, втім зараз будівництво призупинено. Заступник голови КМДА Олег Резніков обіцяв, що за гроші інвесторів з місця розкопок буде йти онлайн-трансляція. Такий крок київської влади міг зняти напругу навколо музею, але поки що ця заява виконана не була.