Україну чекають “нові рекорди”: Академія наук дала прогноз розвитку захворюваності на COVID-19

Водночас у Національній академії наук додають, що вакцини, які використовуються в Україні, зберігають сильний захист проти важкого перебігу COVID-19.

Підписуйтесь на нас у telegram

В Україні протягом наступних двох тижнів зростатиме захворюваність на коронавірус, свідчить Прогноз розвитку COVID-19 на 27 січня – 8 лютого, який опублікувала Національна академія наук України, повідомляє Кий-Інфо.

“В Україні триває експоненціальна фаза розвитку епідемії. Кількість нових інфекцій приблизно подвоюється кожен тиждень”, – йдеться у повідомленні.

Згідно з прогнозними обчисленнями компартментної моделі, середня кількість нових випадків за добу протягом тижня 26 січня – 1 лютого дорівнюватиме 29,878 (25,012-34,266). Протягом тижня 2 – 8 лютого – 39,241 (20,596-52,651).

Статистика COVID-19 в Україні за останні тижні:

  • досягнуто рекорд кількості позитивних ПЛР-тестів на добу (майже 36 тисяч), перевищено минулий максимум позитивності тестів, 12 регіонів оновили минулі рекорди нових виявлень. Зокрема, у Києві кількість нових позитивних ПЛР-тестів збільшилася в 10 разів  порівняно з мінімальними значеннями початку місяця. Цього не видно на динаміці нових виявлень через суттєві затримки оприлюднення результатів тестування. За кількістю тестів Київ уже перевищив максимум минулої хвилі на 50%;
  • заповненість лікарень зросла до 31%, хоча рівень смертності через COVID-19 поки що продовжує незначне зниження;
  • середня кількість нових випадків інфікування збільшилась до 18,987 особи на день;
  • середня кількість летальних випадків становить 125 смертей на день у середньому за останній тиждень;
  • частка дітей серед випадків хвороби та випадків госпіталізації досягла найвищих значень за весь час пандемії. Частка госпіталізованих серед випадків хвороби у віковій категорії 0-9 років перевищила відповідну частку у категорії 60-69 років.

“Зростання кривої позитивних випадків пішло за найгіршим сценарієм. Навіть зростання позитивності змогло побити мої найгірші очікування. Це реально піпець: на рекордному обсязі тестування отримати рекорд позитивності. Я думаю, в Україні за день вже реально заражається у 2-3, а може і в чотири рази більше людей”, – коментує рекордні показники ПЛР-тестувань аналітик Євгеній Істребін.