Українцям поки заборонено вільно їхати до Естонії незважаючи на спад епідемії, – Мярт Вольмер

Хоча число нових випадків зараження коронавірусів в Україні, за офіційною статистикою, різко знизилося, громадянам цих країн найближчим часом не відкриється можливість вільного в'їзду в Естонію, - МЗС Естонії

Про це повідомив в середу ERR віце-канцлер МЗС Естонії з європейських справ Мярт Вольмер.

Для громадян, які не входять в Європейський союз, тобто третіх країн, в ЄС діє особливе регулювання. Згідно з рекомендацією Ради ЄС, поїздки з третіх країн в ЄС, які не є життєво необхідними, тимчасово обмежені. В’їзд дозволено тільки жителям шести країн, зазначених в додатку до рекомендації. України та Росії в цьому списку немає “, – сказав сьогодні Вольмер.

Згідно з діючими в даний момент правилами, без обов’язкової десятиденної самоізоляції в Естонію можуть в’їжджати жителі країн-членів ЄС, Європейської економічної зони та Шенгенської зони, в яких двотижнева кумулятивна захворюваність становить не більше 150 випадків на 100 000 жителів.

До таких країн на цьому тижні відносяться Болгарія (кумулятивна захворюваність 127,4), Ісландія (8,4), Греція (111,6), Норвегія (69,3), Фінляндія (97,7), Данія (108,9) і Ватикан (0).