Українця Штиблікова утримують у московському “Лефортово” – Денісова

Досі у місцях несвободи на території РФ та тимчасово окупованого Криму перебуває 121 український політв’язень.

Незаконно засуджений українець Дмитро Штибліков, якому загрожує ще 20 років ув’язнення, утримується в СІЗО-2 “Лефортово” у Москві. Про це повідомляє уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова у своєму телеграм-каналі.

“Минуло п’ять років відтоді, як в тимчасово окупованому Криму за сфабрикованими звинуваченнями були затримані громадяни України Володимир Дудка, Олексій Бессарабов та Дмитро Штибліков. За версією ФСБ Росії, вони нібито входили до “диверсійно-терористичної групи Міноборони України”, яка готувала диверсії на військових об’єктах Криму. Усіх трьох країна-окупант незаконно засудила до тривалих термінів ув’язнення”, – заявила Денісова.

Бессарабов і Дудка, попри тиск і тортури, своєї вини не визнали. Вони були незаконно засуджені підконтрольним Росії так званим “Севастопольським міським судом” до 14 років ув’язнення кожен.

15 жовтня 2019 року так званий “Верховний суд Криму” залишив чинним вирок. Після цього їх етапували до різних виправних колоній суворого режиму в Ставропольському краї РФ.

“Дмитру Штиблікову, який на сьогодні вже відбув п’ятирічний термін ув’язнення, 28 липня 2020 року було висунуто нове обвинувачення – “державна зрада”. Санкція статті передбачає від 12 до 20 років позбавлення волі. Наразі він утримується в СІЗО-2 “Лефортово” (Москва)”, – зазначила Денісова.

“Дехто з них знаходиться в катівнях Кремля більше 6 років. Серед них – 86 кримських татар, яких безпідставно обвинувачують в участі в “терористичній організації Хізб ут-Тахрір”, що заборонена в Російській Федерації”, – наголосила Денісова.

Вона закликала світову спільноту посилити тиск на РФ, “аби змусити країну-окупанта дотримуватися норм міжнародного законодавства, поважати права і свободи людини і громадянина. Застосувати усі важелі впливу задля відновлення прав громадян України та якнайшвидшого повернення їх на Батьківщину живими”.

Як відомо, 8 листопада донька Штиблікова Тетяна повідомила, що йому загрожує ще 20 років ув’язнення. Вона звернулась до Президента України Володимира Зеленського з проханням прискорити переговори з РФ щодо обміну політв’язнями.

Підписуйтесь на наш канал telegram