УКРАЇНЦІ ВИМАГАЮТЬ ЗАБОРОНИТИ ІМПОРТ РОСІЙСЬКОЇ КАРТОПЛІ

Заборонити імпорт товарної, насіннєвої картоплі, картопляних напівфабрикатів та крохмалю вимагає Українська асоціація виробників картоплі від Українського уряду.

Українська асоціація виробників картоплі об`єднує понад 50 підприємств і В2В-компаній, які працюють у сегменті промислового картоплярства, надіслала Департаменту санкційної політики України лист – обґрунтування необхідності розширення санкційного списку товарів походженням із РФ за рахунок таких позицій:

  • картопля свіжа або охолоджена (код згідно УКТЗЕД  0701);
  • борошно, крупи, порошок, пластівці, гранули з картоплі (код згідно УКТЗЕД 1105);
  • продукція борошномельно-круп’яної промисловості; солод; крохмалі; інулін; пшенична клейковина (код згідно УКТЗЕД  1108 13 00 00);
  • картопля піддана тепловій обробці або інша, у вигляді борошна, круп або пластівців або інша (код УКТЗЕД  2004 10 із усіма підпунктами);
  • картопля, у вигляді борошна, круп або пластівців або інша, нарізана тонкими шматочками, обсмажена або підсушена, солона чи не солона або ароматизована чи не ароматизована, у герметично закритих упаковках, придатна до споживання або інша (код УКТЗЕД 2005 20), – йдеться у заяві УАВК.

Аграрії повідомляють, що одна із транснаціональних компаній через Європейську Бізнес Асоціацію та УКАБу, намагається лобіювати у Міністерстві економіки виведення з санкційного списку свіжу насіннєву картоплю.

УАВК вважає не припустимою позицію лобістів і наполягають на повній забороні імпорту усієї картопляної продукції  з РФ.  Асоціація негативно ставиться то таких спецумов, адже Україна має розроблену та підготовлену програму з розвитку картоплярства на найближчі 5 років, де головним завданням є саме розвиток насіннєвої картоплі. Натомість картопля з РФ вже декілька років має проблеми з проходженням реєстрації, тому що вона не стійка до вірусів.

У Державному реєстрі сортів, які рекомендовано до вирощування в нашій країні, є близько 170 видів картоплі, при цьому він регулярно оновлюється і збільшується. Цієї кількості цілком вистачить для того, щоб задовольнити запити усіх виробників, – наполягають в Асоціації.

Фото УАВК