Українці розробляють VR-гаджет з муркотінням для зняття стресу

Українська команда Planexta працює над новим гаджетом Pure Purr, призначеним для зняття фізіологічного стресу з користувача.

Рure Purr – це шолом віртуальної реальності з вбудованими навушниками і екраном. Для того щоб зняти з користувача фізіологічний стрес пристрій видаватиме низькочастотні звуки (від 12 ГЦ), використовуючи шість стимулів: від специфічних бінауральних ефектів, синхронізованих по фазах, до гіпнотичного маятника.

В якості основного звукового стимулу використовується модифіковане котяче муркотіння, але у майбутньому планують їх урізноманітнити.

На виробництво першого звукового стимулу в студії команда витратила більше двох тижнів, і зараз пише програму, яка зможе зводити звуковий контент за алгоритмом без участі людини.

Результат контролюють за допомогою аналізу варіабельності ритму серця. Цей підхід використаний в іншому пристрої команди – браслеті SenceBand – для моніторингу емоційного стану. В майбутньому Pure Purr зможе працювати в парі з SenceBand.

“Все це разом робить три прості речі: заповнює фронтальну кору нейтральним контентом, відсікає зовнішні стресори; дає команду таламусу перейти на режим відновлення за рахунок модулювання дельта-частот; заспокоює серцевий ритм до 60 ударів в хвилину і знімає стрес. Доклінічні дослідження на обмеженій вибірці (50 осіб) продемонстрували ефективність в більше 85% випадків через 5 хвилин впливу”, – пояснює засновник компанії Євгеній Найштетік.

Першу партію пристроїв планують випустити в лютому, орієнтовно вони будуть коштувати  $600.