УКРАЇНСЬКИХ ЗАРОБІТЧАН ВИТУРЯТЬ З ЕСТОНІЇ, А ФЕРМЕРІВ – ЗАСУДЯТЬ

Прокуратура відхилила заяву фермерів, які виступають проти депортації 12 українських робітників на вимогу Департаменту поліції і прикордонної охорони за порушення карантину. Оскільки рішення відомства переглянуто не буде, п'ять підприємств Південної Естонії мають намір звернутися до суду.

“Конкретне рішення ми прийняли виходячи з того, що прибулі робітники були в курсі вимоги про самоізоляцію, тобто 14 днів вони повинні були знаходитися в своїх житлових приміщеннях. Про це зобов’язанні знати і роботодавці.

Ми вважаємо, що ці люди навмисно порушили карантинні вимоги. Тому найбільш логічним рішенням бачиться депортація конкретних осіб, оскільки у нас немає впевненості, що вони не поставлять під небезпеку здоров’я населення своїм небажанням дотримуватися норм і вимог в подальшому “, – прокоментував заступник гендиректора Департаменту поліції і прикордонної охорони Егерт Беличев.

Повідомляє Інформаційне агентство Кий-інфо

Керівник Естонської Сільськогосподарсько-торгової палати Роомет Сирмус підтримує потребу карантинних заходів, але при цьому вважає, що в конкретному випадку рішення про депортацію робочих все ж справедливим назвати не можна, і реакція фермерів явне тому підтвердження.

“Ми маємо справу з вкрай прикрою ситуацією. За словами підприємств, працівники не виконували своїх робочих зобов’язань. Адже вони прибули до Естонії для того що б доїти корів, годувати тварин, працювати на полях, а в конкретному випадку, як запевняють роботодавці, люди займалися облаштуванням свого житлового приміщення. Тому, і рішення про депортацію здається несправедливим “, – сказав Сирмус.