Українську організацію Вільний Ідель-Урал прокуратура Росії визнала не бажаною

На росії повідомили, про "небажаність" діяльності української громадської організації, яка виступає за незалежність народностей.

Підписуйтесь на нас у telegram

Про це повідомляє Кий-інформ.

“Генпрокуратура Росії визнала небажаною діяльність у РФ української організації “Вільний Ідель-Урал””, – йдеться в повідомленні на росії.

Вільний Ідель-Урал — громадський рух народів Надволжя, що ставить за мету здобуття незалежності республіками Мордовія, Чувашія, Марій Ел, Татарстан, Удмуртія, Башкортостан та створення інтеграційного об’єднання цих шести країн зі спільним кордоном, економічним простором та колективною системою безпеки.

Нагадаємо, національний рух народів Поволжя бачать та планує поставторитарне життя після Путіна.

Нещодавно на сайті нещодавно створеного за межами Росії “Башкирського національного політичного центру” опубліковано “Проєкт державного устрою Башкортостану”, в якому, за словами його авторів, “намічені основні засади майбутньої оновленої республіки”. Вони запропонували зміни здійснити на основі Конституції РБ від 24 грудня 1993 року та договору з Російською Федерацією від 3 серпня 1994 року, що передбачають “чітке розмежування повноважень та відмежування загальної (федеральної) компетенції від республіканської”.

Однак, відомий татарський громадський діяч Рафіс Кашапов, один із засновників руху “Вільний Ідель-Урал висловив своє бачення такого документу: “У запропонованій башкирськими активістами програмі Башкортостан – невід’ємна частина Російської Федерації, башкири служать у збройних силах РФ і т.д. Ми проти цього і не бажаємо такої долі ні башкирам, ні іншим народам. “Вільний Ідель-Урал” за федералізм, але федералізм поволзьких республік, а не за московську в’язницю народів під вивіскою “Російська Федерація”. Ми за спільні збройні сили, загальну митну систему, але всередині федерації Ідель-Уралу, а не з Росією“.