Українському військовому суд виніс вирок за лайк в «Однокласниках»

Колишній учасник бойових дій поставив відмітку «подобається» в «Однокласниках» зображенню з радянським гербом та отримав за це 4250 грн штрафу за рішенням суду. Він брав участь в бойових діях і був відзначений нагородами

Про це повідомляється в рішенні Роменського міськрайонного суду.

У травні 2020 року користувач «Однокласників» із Сумщини поставив клас і так поширив серед підписників зображення радянського герба, зірки із серпом і молотом, разом із прапорами України, Росії та Білорусі з написом «Один народ». Цю публікацію побачили 164 друга та підписники, а один — навіть уподобав запис.

Публікацію чоловіка в соцмережі кваліфікували як «публічний заклик-звернення до невизначеного кола осіб, імовірно, українців, які поділяють погляди автора (щодо єдності трьох слов’янських народів: українців, білорусів і росіян), скинути чинну українську владу задля об’єднання цих трьох народів за принципом триєдності, тобто є публічним закликом до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади».

У суді чоловік заявив, що не збирався нікого закликати до антиконституційних дій. «Саме він «лайкнув» ту картинку чи ні, він не пам’ятає, може, він, можливо, бігали діти сусідські та хтось із них натиснув», — зазначено в матеріалі справи.

За щире каяття, участь у бойових діях, нагородження державними нагородами, сина-ветерана війни чоловікові присудили штраф у розмірі 4250 грн + судові витрати на суму 6538 гривень за проведення експертизи. Хоча йому загрожувало обмеження волі від трьох до п’яти років або тюремний строк від п’яти до 10 років із конфіскацією майна (ч. 2, ст. 109 ККУ).