Українські сапери отримають вітчизняні професійні ножі

Про це повідомляє ГО "Асоціація саперів України"

На цьому тижні до Асоціації саперів України працівники експертної служби МВС України для апробації надали результат дослідно-конструкторської роботи – багатофункціональний інструментарій робочий ніж «Digger». Mодель створена з урахуванням бойового досвіду і потреб саперів в інструменті при виконанні бойових завдань на сході України.

Історія створення ножів для саперів як за часи незалежності України, так і в період її існування у складі СРСР, не багата на різноманіття таких інструментів. За весь цей період лише два зразки були прийняті на озброєння і набули поширення. Ніж сапера 1937 року був одним із видів ножів фінського типу, які виготовляли на заводі «Труд» (РФ). Інший ніж для саперів «Підривник» також виготовлявся в РФ (виробничим об’єднанням «Росінструмент»).

Таким чином, ніж «Digger» є унікальною вітчизняною розробкою, яка створена з урахуванням найкращих подібних іноземних виробів: XM-7 EOD та Medford EOD (США), MUK01-G MFK02-GENII (Австралія), «Сапер» (РФ) та ін. Автори української розробки: Шевцов Сергій Олександрович – кандидат педагогічних наук, перший заступник директора Харківського НД ЕКЦ МВС України та Мороз Василь Петрович – начальник відділу вибухотехнічних досліджень ДНД ЕКЦ МВС України.

Ніж «Digger» буде переданий саперам на сході України для практичної апробації при безпосередньому виконанні завдань з розмінування. Відгук обов’язково оприлюднимо на наших ресурсах. Розмірні характеристики та функціональне призначення розробки «Digger» дивіться на фото нижче.