УКРАЇНЕЦЬ МАКСИМ ПОЛЯКОВ ІНВЕСТОР В АМЕРИКАНСЬКУ КОСМІЧНУ ГАЛУЗЬ

Українець Максим Поляков третій після Маска і Безоса приватний інвестор в космічну галузь США. Також Поляков не забуває інвестувати і в Україну

Старт американського ракетоносія Альфа компанії Firefly Aerospace, до розробки якого частково була залучена і Україна, планується здійснити вже 22 грудня цього року.  Про це заявив голова Національного космічного агентства Андрій Колесник в інтерв’ю  сайту «Гордон». Це проєкт американського бізнесмена українського походження Макса Полякова.

«Ракета-носій Альфа компанії Firefly Aerospace – скоріше американська ракета, створена з частково українською участю, може бути запущена вже 22 грудня цього року (запасний день – 31 грудня). Це проєкт вихідця з України Макса Полякова. Це винятковий випадок: Поляков посідає третє місце за інвестиціями в космічну сферу США серед приватного бізнесу після Ілона Маска (засновника SpaceX) і Джеффрі Безоса (засновника Amazon)», ­– зазначив Колесник.

Інвестує Поляков не тільки в американську космічну галузь. В Україні ним була заснована інженерно-дослідницька компанія Firefly Aerospace Ukraine, де наразі створюють і випробовують окремі компоненти для  ракет та їх двигунів.

«Цей центр досліджень і розробки допомагає створювати окремі складові для ракети, елементи для турбонасоса, двигунів, камер згоряння, трубопроводів і так далі. Вони серійно збираються виготовляти це все на “Південмаші”, а потім, після приймальних випробувань, обладнання поставляється в США, де проводяться остаточні тести в складі вже зібраного виробу або його складових частин. Підкреслюю, основне виробництво знаходиться в США.», – говорить Колесник

В планах у Полякова побудувати потужну ракету Beta, яка змогла транспортувати вантажі  у космос і для цього проєкту він залучатиме українських спеціалістів. Для цього бізнесмен фінансує інженерну освіту в Україні. Інженерні школи вже відкриті у Рівному, Луцьку, Дніпрі, Києві, Черкасах, Житомирі.