Україна збільшить контингент для участі в операції НАТО

Підтримка місії НАТО в Афганістані може бути надана у якості військових викладачів, поліцейських тренерів та спеціалістів у повітряній сфері.

Україна має намір збільшити контингент українських військових у операції НАТО “Рішуча підтримка” (Resolute Support) в Афганістані.

“Ми маємо, незважаючи на те, що у нас війна на власній території, зрозуміти, яким чином ми можемо допомогти не дозволити Афганістану знову перетворитися на місце, де будуть готуватися терористи для всіх країн, включаючи Україну. Маємо подумати, яким чином ми можемо збільшити нашу присутність, нашу допомогу. Вже є багато варіантів”, – заявив представник України в Альянсі Вадим Пристайко.

За його словами, Київ ще не визначив остаточні обсяги та напрямки участі у місії НАТО в Афганістані. Зараз в операції НАТО “Рішуча підтримка” беруть участь близько 10 українських фахівців. Указом Президента встановлено верхню межу – 30 осіб.

“Країна, яка пране стати членом НАТО, має звикати докладати свій внесок у спільну безпеку, а не лише використовувати безпекові гарантії”, – пояснив Пристайко.

Місія “Рішуча підтримка” стартувала на початку 2015 року. Наразі у ній задіяні 39 країн Альянсу та держав-партнерів.